Badoo

Komunitní web Badoo je v současné době největší bezplatnou online seznamkou na světě. Badoo bylo založeno v listopadu 2006 ruským vývojářem Andrey Andreevem. Z počátku se rozvíjelo jako přímý konkurent sociální sítě Facebook. Pro svou propagaci ze začátku využívalo metody, které kombinovali spam s falešnými účty a pozvánkami. Ale dnes se tato sociální sít vyprofilovala jako seznamka umožňující snadné a bezplatné získání prvního kontaktu na potenciálního budoucího partnera.

V současné době je Badoo plně lokalizováno do češtiny, slovenštiny a několika desítek dalších jazyků. Na Badoo je registrováno přes 150 milionů uživatelů po celém světě. Z toho je několik milionů aktivních uživatelů každý den. Většina z uživatelů nepoužívá Badoo jako svou primární sociální síť, ale pouze využívá Badoo pro nalezení případných partnerů, s kterými si zde dohodne jiný kontakt nebo přímo setkání. V České republice již Badoo aktivně využívá několik desítek tisíc aktivních uživatelů a jejich počet rychle roste.

Badoo je na hledání partnerů ideální, většina potřebných funkcí je dostupná bezplatně, proto najít odpovídající protějšek není problém. Badoo nabízí vyhledávání osob dle mnoha parametrů včetně polohy, hru setkání, která umožňuje zjistit vzájemné sympatie, interní komunikační systém mezi uživateli a mnoho dalšího.

Pridat.eu

Autorem je

Tomáš Martínek

Autor je hlavním administrátorem a zároveň provozovatelem internetové společnosti WebČesky.cz a celého jejího portfolia. V současné době je také lektorem na Katedře informačního inženýrství, PEF, ČZU v Praze.