Jyxo

Společnost Jyxo s. r. o. provozuje od svého vzniku vyhledávací technologii, která je dostupná jako vyhledávač Jyxo.cz. Vyhledává ve více než 180 milionech českých stránek. V minulosti tuto technologii využívaly pro své hledání weby jako Seznam, Atlas, Volný a jiné. Dnes tuto technologii nalezneme pouze jako sekundární produkt na webech 1188.cz, Zoohoo.cz nebo na některých blozích projektu Blog.cz, který společnost Jyxo také vlastní. Firmu Jyxo s. r. o. vlastní mediální společnost CME. CME kromě webů Jyxo.cz, Blog.cz provozuje také zpravodajské Tn.cz, Nova.cz, Galerie.cz nebo vyhledávač zboží Vybereme.cz. Jyxo kromě textu dokáže vyhledávat také v obrázcích, zboží, mediálních souborech i v článcích dodaných přes XML. Vyhledávací technologie Jyxa se používá především na Slovensku.

Provoz českého fulltextového vyhledávače Jyxo.cz byl v únoru 2013 ukončen a stránky byly přesměrovány na jiný projekt Yoopy provozovatele CME.

Pridat.eu

Autorem je

Tomáš Martínek

Autor je hlavním administrátorem a zároveň provozovatelem internetové společnosti WebČesky.cz a celého jejího portfolia. V současné době je také lektorem na Katedře informačního inženýrství, PEF, ČZU v Praze.