Seznam.cz

Seznam je nejdéle fungujícím a nejnavštěvovanějším českým internetovým portálem. Denně Seznam.cz navštíví více než dva miliony internetových uživatelů z Česka. Vůdčí pozici mezi českými portály si drží od svého vzniku a v současné době je jeho úvodní stránka nejnavštěvovanější internetovou stránkou v České republice. Společnost Seznam.cz a. s. provozuje i mnoho dalších internetových projektů, které jsou často portálem podpořeny. Mezi nimi lze nalézt Horoskopy.cz, Hry.cz, Lide.cz, Novinky.cz, Počasí.cz, ProŽeny.cz, Sauto.cz, Sbazar.cz, Sfinance.cz, Spoluzaci.cz, Sport.cz, Sprace.cz, Sreality.cz, Super.cz a další.

Seznam vyvíjí vlastní fulltextové vyhledávání, které v Česku zpracovává nejvíce vyhledávacích dotazů ze všech vyhledávačů. Počet těchto hledání navyšuje také to, že velké množství uživatelů Internetu, kteří mají stránku Seznam.cz nastavenu jako domovskou, přechází na stránky tak, že jejich názvy zadávají do vyhledávacího pole Seznamu místo do adresového pole prohlížeče. Seznam dokáže vyhledávat textový obsah ve více než 300 milionech česky psaných internetových stránek. Tuto vyhledávací technologii používá i český portál Volný.cz. Vyhledává také ve zboží internetových obchodů pomocí Zbozi.cz, v katalogu firem Firmy.cz, v mapách Evropy prostřednictvím Mapy.cz. Vyhledávání mezi obrázky zajišťuje pro Seznam švédská společnost Picsearch a zahraniční vyhledávání je vytvářeno ve spolupráci s vyhledávací technologií společnosti Microsoft Bing. Pro kontextovou reklamu ve vyhledávání i na některých dalších produktech společnosti Seznam.cz lze využít Sklik.cz.

Pridat.eu

Autorem je

Tomáš Martínek

Autor je hlavním administrátorem a zároveň provozovatelem internetové společnosti WebČesky.cz a celého jejího portfolia. V současné době je také lektorem na Katedře informačního inženýrství, PEF, ČZU v Praze.