Bing

Vyhledávacím nástrojem společnosti Microsoft je v současné době fulltextový vyhledávač Bing. Ten se vyvinul ze svých předchůdců MSN Search a Live Search. Bing je spolu s ostatními internetovými nástroji společnosti Microsoft, kterými jsou emailový nástroj Hotmail, komunikační aplikace Messenger a jiné, profilován pod společnou značkou Windows Live. Předností tohoto vyhledávače je fakt, že Microsoft je veličinou na trhu operačních systémů. Proto je také vyhledávání pomocí Bingu standardně integrováno do prohlížeče Internet Explorer od verze 6, který je dodáván spolu s operačním systémem Windows. O tuto výhodu částečně přichází v některých zemích, kde musí dle rozhodnutí soudu nabízet ve Windows instalaci i jiných prohlížečů konkurenčních společností. Technologii vyhledávání Bing využívají i některé portály a vyhledávače, mezi nimi lze jmenovat portál společnosti Microsoft MSN nebo český Seznam, který Bing využívá pro hledání v zahraničním obsahu.

Bing prohledává textový obsah Internetu, obrázky a jiné. Výsledky hledání lze filtrovat dle země, jazyka a dalších parametrů. V nabídce se nalézá země Česká republika i jazyk čeština. Inzerovat ve vyhledávání lze pomocí Microsoft adCenter.

Pridat.eu

Autorem je

Tomáš Martínek

Autor je hlavním administrátorem a zároveň provozovatelem internetové společnosti WebČesky.cz a celého jejího portfolia. V současné době je také lektorem na Katedře informačního inženýrství, PEF, ČZU v Praze.