Foursquare

FourSquare je geolokační sociální síť. Je založena na zařízeních zaměřovacích polohu osoby prostřednictvím GPS. Foursquare se snaží vytvořit databázi navštěvovaných míst s jejich popisem a umístěním po celém světě formou hry.  Přesto, že tato sociální síť nemá českou lokalizaci, využívá ji v Česku několik tisíc uživatelů.

Principem pro klasické uživatele je přihlášení se k určitému místu (tzv. check in) prostřednictvím mobilního zařízení v určitou dobu. Tímto způsobem může uživatel oznámit, že se na daném místě nachází svým přátelům na FourSquare i na jiných sociálních sítích, na které data z foursquare sdílí. FourSquare je možné vhodně využít pro marketingové účely místních podniků, jako jsou restaurační zařízení, sportovní a nákupní centra apod. Pro podporu obchodního modelu nabízí foursquare různé druhy odměn.

Follow us on foursquare

Pridat.eu

Autorem je

Tomáš Martínek

Autor je hlavním administrátorem a zároveň provozovatelem internetové společnosti WebČesky.cz a celého jejího portfolia. V současné době je také lektorem na Katedře informačního inženýrství, PEF, ČZU v Praze.