Geocaching

Geocaching je hra kombinující komunitní web a skutečná místa. Principem této sociální sítě je nabízet databázi míst, většinou určených GPS daty, nebo celých cest, které by měli uživatele sociální sítě Geocaching zavést na zajímavá místa. Na cílových místech se často nachází ukrytá tzv. „keška“ (z anglického cache), která obsahu log návštěvníků a případně i nějaké předměty na výměnu. Celosvětově tuto hru spojující online a offline svět hrajě několik milionů uživatelů, v České republice to je několik desítek tisíc „kačerů“ (jak se čeští hráči označují). V Česku je tato hra vůči celkovému počtu obyvatel natolik oblíbená, že Geocaching nabízí i českou verzi stránek.

Geocaching je možno z marketingového hlediska využít pro přilákání návštěvníků na určité místo, kterým může být například restaurační zařízení, muzeum, hrad, zámek, galerie, stezka apod.

Pridat.eu

Autorem je

Tomáš Martínek

Autor je hlavním administrátorem a zároveň provozovatelem internetové společnosti WebČesky.cz a celého jejího portfolia. V současné době je také lektorem na Katedře informačního inženýrství, PEF, ČZU v Praze.