LinkedIn

LinkedIn je celosvětová profesní sociální síť. Má více než 150 milionů uživatelů po celém světě, v České republice ji využívá několik desítek tisíc uživatelů. Každý uživatel si zde může vytvořit veřejně dostupný profesní profil, který lze využívat pro udržování a budování obchodních vztahů. Uživatelé Linkedin jsou navzájem propojeni pomocí spojení (tzv. connections). LinkedIn je vhodným nástrojem pro Social CRM se zaměřeným především na obchodní partnery. Linkedin je také nástroj, který využívají HR oddělení významných společností pro získávání kvalifikovaných zaměstnanců.

Stránky společností na Linkedin lze využít pro oznamování novinek ve společnosti. Linkedin stránky společností mohou být využity jak pro komunikaci se zaměstnanci, tak i pro komunikaci s obchodními partnery a klienty. LinkedIn je dostupný také v české verzi.

Pridat.eu

Autorem je

Tomáš Martínek

Autor je hlavním administrátorem a zároveň provozovatelem internetové společnosti WebČesky.cz a celého jejího portfolia. V současné době je také lektorem na Katedře informačního inženýrství, PEF, ČZU v Praze.